ŞİRKETİM BENİMLE İLETİŞİM PLATFORMU KULLANIM KURALLARI

Şirketim Benimle, şirketlere özel olarak uyarlanabilen bir iç ve paydaş iletişimi mobil uygulamasıdır. Şirketlerin talep etmesi durumunda, deneme amaçlı olarak ‘şirket grupları’ oluşturulabilir. Bu gruplar, dışarıyla kapalı olarak, sadece istenen kişilerin dahil edildiği demo gruplarıdır. Aşağıda belirtilmiş olan kullanım kuralları Şirketim Benimle uygulaması içinde, demo gruplar dahil olmak üzere geçerlidir.

Uygulama kurallarına uyulmadığı takdirde Konuşan Markam Ltd. demo sürümündeki kullanıcıyı ve demo grubu durumunda ilgili şirket yöneticisini uyarabilir; ilgili yöneticiye bilgi verme şartıyla kurallara aykırı paylaşımları silebilir, kullanıcıların üyeliğini dondurabilir.


1. Yapılan paylaşımların sorumluluğu çalışana aittir. Uygulama kurallarına uyulmaması durumunda, ilgili şirket prosedürleri devreye girebilir.
2. Tüm paylaşımlarda kurumun, işverenin itibarı göz önünde bulundurulmalıdır.
3. Tüm paylaşımlarda doğruluk ilkesi esastır. Tam olarak emin olunmayan bir konu hakkında paylaşım yapılmamalıdır.
4. Şirket politika, kurallar, ürün ve hizmetler ile ilgili eleştiri veya yorumlarda yapıcı olunması gerekmektedir. Suçlayıcı, yerici ifadeler içeren paylaşımlardan kesinlikle kaçınılmalıdır.
5. Şeffaflıkla açıklanan ifadelerin firmanın güvenilirliğini, yasal ticari konuşma ilkelerini veya kendi gizliliğinizi (özlük ve kişisel haklar) ihlal etmemesi gerekmektedir.
6. Siyaset, spor, din, terör, cinsellik gibi konularda ayrıştırıcı ve düzeni bozan ifade ve yorumların paylaşılması uygun değildir.
7. İş arkadaşları ile ilgili kişisel veya bir bölümü hedef alacak küçük düşürücü yorum ve ifadelerin paylaşılması uygun değildir.
8. Müşteriler veya çalışanların Kişisel Bilgileri ile ilgili paylaşımlar KVKK kapsamında değerlendirilecektir. Bu nedenle ifade veya yorumlarda veri gizliliğine yüksek derecede önem verilmesi esastır.
9. Şirket içi gizli bilgiler ve sayısal verilerin paylaşılması uygun değildir.
10. Uygulama içinde paylaşılan tüm doküman ve görsellere üçüncü kişiler tarafından erişilebileceğini unutmayın.